5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Jednym z języków słowiańskich jest język rosyjski (grupa języków wschodniosłowiańskich). Rosyjski jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie. Na Białorusi język rosyjski jest jednym z języków urzędowych. Natomiast w Kazachstanie rosyjski jest językiem oficjalnym.

W czasach ZSRR język rosyjski był językiem, którego obowiązkowo nauczali we wszystkich krajach Związku Radzieckiego. Jezyk rosyjski jest używany jak przez etnicznych Rosjan, tak i przez liczne narodowości, które zaznały rusyfikacji. Także posługują się nim mieszkańce niektórych regionów Izraelu, Niemiec, Kanady i USA.

Na kształtowanie języka rosyjskiego (zasady słowotwórstwa, podstawowe słownictwo, odmiany i styl literacki) wywarł wielki wpływ język cerkiewnosłowiański. Pisownia języka rosyjskiego jest oparta o alfabet, który nazywa się grażdanką. Jest to graficzna odmiana cyrylicy, która powstała na skutek jej upraszczania.

Pod względem popularności język rosyjski zajmuje 5-8 miejsce na świecie (świadczą o to różne źródła i metody badawcze). Przez taką popularność w świecie wzrasta zapotrzebowanie na tłumaczenie języka rosyjskiego. W czasie podejmowania współpracy przez polaków z zagranicznymi partnerami, których językiem ojczystym jest język rosyjski, istnieje konieczność tłumaczenia dokumentów z języka rosyjskiego na język polski i z języka polskiego na język rosyjski.

W tym pomoże Państwu firma przekładów Tłumacz in Poland - Tłumaczenia przysięgłe języka rosyjskiego. Pracują u nas fachowcy, którzy realizują tłumaczenia uwierzytelnione, tzw. przysięgłe zaś specjalistyczne polsko-rosyjskie i rosyjsko-polskie w jak najbardziej profesjonalny sposób dlatego, że doskonale potrafią zrozumieć treść dokumentów.

Świadczymy usługi tłumaczeniowe w takich miastach Polski: Białystok, Sopot, Szczecin, Gdańsk, Wrocław, Gorzów, Łódź, Lublin, Toruń, Rzeszów, Opole Wielkopolskie, Zielona Góra, Bydgoszcz, Katowice, Kielce, Kraków, Olsztyn, Gdynia, Poznań i inne miasta. Nasza główna siedziba znajduje się w Warszawie.